Olejomalba

Olejomalbě se věnuji zhruba dva roky. Tedy dva roky více než před tím:). Nevím proč zrovna oleji..asi že se krásně vpíjí jedna barva do druhé a snový svět, který vnímám, se tak dá alespoň přibližně vytvořit na plátně.

Nemám učitele. Někdy bych nějakého brala..to když nevím jak dál, co dál. A druhý den jsem zas ráda, že si cestu hledám sama, a že to co vzniká, je opravdu to, co proudí skrz mé já. Vím, že nejsem dokonalý umělec, ale snažím se být umělcem svého života a jsem k sobě laskavá (a i když jsem narozená jako kritická panenka), učím se pochválit se i za své nedostatečnosti :)) Prostě se stále učím.

Kreslím obrazy podle pocitů. Někdy "cosi" vpluje samo a jindy maluji se záměrem..nacítěním..na osobu, místo..situaci. Někdy maluji hudbu, vztah, emoci..Obrazy jsou i odrazem mé samotné, mých vnitřních prostor, otiskem mé duše, otiskem světa za zavřenýma očima.

Obrazy většinou nerámuji..(snad časem):). Maluji na malířská plátna a malířské desky..občas na kameny, sklo, kůži, látku.....stůl, židli, okno...:)))

Malování je pro mne vnitřní tanec. Odevzdaně čekám, kdy uslyším hudbu a kdy pochopím, že hlavou nic nepřerazím.. Pak se uvolním a vím, že nejvyšší napojení dosáhnu jedině skrz srdce. My všichni..

Když maluji, žiju víc než jindy..

:)